Get Out!

Get Out!

Horror 104 Minuta

Filmi fillon më: 01.03.2018

Pershkrim i shkurter

Një burrë afrikano-amerikan viziton shtëpinë misterioze të familjes së të dashurës së tij.

Victoria and Abdul

Victoria and Abdul

Dramë 112 Minuta

Filmi fillon më: 28.02.2018

Pershkrim i shkurter

Abdul Karim vjen nga India për të marrë pjesë në përvjetorin e artë të Mbretëreshës Viktoria. Punonjësi i ri është i befasuar për të gjetur përkrahje nga mbretëreshën. Deria Victoria e vë në pikëpyetje pozitën e saj, ata të dy krijojnë një aleancë të pamundur dhe të përkushtuar të cilën familja e saj dhe rrethi i brendshëm përpiqen ta shkatërrojnë.

Darkest Hour

Darkest Hour

Biografi, Dramë, Historie 125 Minuta

Filmi fillon më: 28.02.2018

Pershkrim i shkurter

Gjatë ditëve të hershme të Luftës së Dytë Botërore, fati i Evropës Perëndimore varet nga kryeministri britanik i sapoemëruar Winston Churchill, i cili duhet të vendosë nëse do të negociojë me Hitlerin ose të luftojë kundër mosmarrëveshjeve të pabesueshme.

Peter Rabbit

Peter Rabbit

Animacion, Aventure 0 Minuta

Filmi fillon më: 21.03.2018

Pershkrim i shkurter

Përshtatje e moderuar e përrallës klasike të Beatrix Potter rreth lepurit rebel, që përpiqet të hyjë tinëz në kopshtin me perime të fermerit.

The New Mutants

The New Mutants

Aksion, Aventure 0 Minuta

Filmi fillon më: 21.02.2019

Pershkrim i shkurter

Pesë të rinj të modifikuar gjenetikisht, të cilët sapo kanë zbuluar aftësitë e tyre teksa mbaheshin në një ndërtesë të fshehtë pa vullnetin e tyre, luftojë për të shpëtuar nga mëkatet e të shkuarës dhe të shpëtojnë veten.

The Foreigner

The Foreigner

Aksion, Triller 113 Minuta

Filmi fillon më: 21.03.2018

Pershkrim i shkurter

Biznesmeni i përulur me një të kaluar të varrosur kërkon drejtësi kur vajza e tij vritet gjatë një akti terrorist. Një konflikt macja-miu me një zyrtar qeveritar, e kaluara e të cilit mund të përmbajë të dhëna rreth identitetin e vrasësve.

Call me by your Name

Call me by your Name

Dramë, Romancë 132 Minuta

Filmi fillon më: 02.03.2018

Pershkrim i shkurter

Në dramën romantike "Call Me by Your Name", një romancë verore midis Timothée Chalamet dhe Armie Hammer shpaloset në Italinë veriore, në vitin 1983.

Red Sparrow

Red Sparrow

Triller 0 Minuta

Filmi fillon më: 28.02.2018

Pershkrim i shkurter

Balerina Dominika Egorova është caktuar kundër vullnetit të saj për t’u bërë “zog”, një joshëse e trajnuar në shërbimin sekret rus, ku mëson të përdorë trupin e saj si një armë. Por misioni i saj i parë, me nën shenjestër një oficer të CIA, kërcënon sigurinë e të dy kombeve.

Tomb Raider

Tomb Raider

Aksion, Aventure 0 Minuta

Filmi fillon më: 14.03.2018

Pershkrim i shkurter

Lara Croft, vajza e ashpër dhe e pavarur e një aventurieri të humbur duhet të testojë veten përtej limiteve të saj kur e gjen veten në ishullin ku është zhdukur i ati.

The Shape of Water

The Shape of Water

Dramë, Fantazi 123 Minuta

Filmi fillon më: 03.03.2018

Pershkrim i shkurter

Në një objekt hulumtimi të fshehtë në vitet 1960, një punëtor i vetëm formon një marrëdhënie unike me një krijesë amfibe që mbahet në robëri.

Maya The Bee 2

Maya The Bee 2

Animacion 89 Minuta

Filmi fillon më: 28.02.2018

Pershkrim i shkurter

Kur Maya e vë në siklet perandoreshën e Buzztropolës pa dashje, ajo detyrohet të bashkohet me një grup insektesh dhe të konkurrojë në "Honey Games" për një shans për të shpëtuar kosheren e saj.

A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

Aventure, Familjar, Fantazi 0 Minuta

Filmi fillon më: 11.04.2018

Pershkrim i shkurter

Pas zhdukjes së babait të saj shkencëtar, tre qenie të veçanta dërgojnë Megin, vëllanë e saj dhe mikun e saj në hapësirë për ta gjetur atë.

Gringo

Gringo

Komedi, Aksion 0 Minuta

Filmi fillon më: 14.03.2018

Pershkrim i shkurter

GRINGO, një komedi e zezë me aksion intensiv e intrigë zbulon luftën për mbijetesë të biznesmenit Harold Soyinka, kur ai kthehet nga një qytetar që respekton ligjin, në një kriminel në kërkim.

Winchester

Winchester

Horror 99 Minuta

Filmi fillon më: 07.03.2018

Pershkrim i shkurter

Trashëgimtarja e çuditshme e armëve të zjarrit beson se po përndiqet nga shpirtrat e njerëzve të vrarë nga armët Winchester.

Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

Aksion, Aventure 0 Minuta

Filmi fillon më: 21.03.2018

Pershkrim i shkurter

Jake Pentecost, djali i Stacker Pentecost ribashkohet me Mako Mori për të drejtuar një gjeneratë të re të pilotëve Jaeger, duke përfshirë këtu rivalin Lambert dhe piraten informatike 15 vjeçare, Amara, kundër një kërcënimi të ri Kaiju.

Strangers -  Prey at Night

Strangers - Prey at Night

Horror 0 Minuta

Filmi fillon më: 21.03.2018

Pershkrim i shkurter

Një familje që po qëndron gjatë natës në një shtëpi të veçuar "vizitohet" nga tre psikopatë të maskuar, duke testuar kështu çdo limit të tyrin.

Ready Player One

Ready Player One

Fantazi, Aksion 0 Minuta

Filmi fillon më: 28.03.2018

Pershkrim i shkurter

Kur krijuesi i botës virtuale të quajtur OASIS vdes, ai publikon një video ku sfidon të gjithë përdoruesit e OASIS të gjejnë vezën e tij të pashkëve, që do t'i japë gjetësit të saj dhe çmimin fitues. Wade Watts gjen të dhënën e parë dhe nis kërkimin për vezën.

The Square

The Square

Tragji-komedi 142 Minuta

Filmi fillon më: 02.03.2018

Pershkrim i shkurter

Drejtuesi artistik i një muzeu prestigjoz në Stockholm gjendet njëkohësisht në një krizë profesionale dhe personale, ndërkohë që mundohet të hapë një ekspozitë të re kundër rrymës.