Renditja:

12 Strong

"12 Strong" tregon historinë e ekipit të parë të Forcave Speciale të vendosur në Afganistan pas 11 shtatorit. Nën drejtimin e një kapiteni të ri, ekipi duhet të punojë me një kryekomandant afgan për të mundur Talibanët.

Aksion Dramë Historie 130 Minuta

16:10

Salla Salla 3

Black Panther

Shikueshem si

7.00

T'Challa, pas vdekjes të së atit, Mbretit të Wakanda, rikthehet në shtëpi në kombin Afrikan të izoluar dhe të avancuar nga ana teknologjike, për të triumfuar në fron dhe për të marrë me të drejtë vendin e tij si mbret.

Aksion Aventure 135 Minuta

Filmi fillon më: 14.02.2018

14:35

Salla SALLA 1 AIR MUNICH

18:45

Salla Salla 3

21:20

Salla Salla 3

12:00

Salla SALLA 1 AIR MUNICH

Digital 3D

17:10

Salla SALLA 1 AIR MUNICH

Digital 3D

19:45

Salla SALLA 1 AIR MUNICH

Digital 3D

22:20

Salla SALLA 1 AIR MUNICH

Digital 3D

Den of Thieves

8.00

Biznesmeni i përulur me një të kaluar të varrosur kërkon drejtësi kur vajza e tij vritet gjatë një akti terrorist. Një konflikt macja-miu me një zyrtar qeveritar, e kaluara e të cilit mund të përmbajë të dhëna rreth identitetit të vrasësve.

Dramë Aksion 140 Minuta

Filmi fillon më: 24.01.2018

21:30

Salla Salla 4

Downsizing

4.00

Një satirë sociale ku një burrë del në përfundimin se do të ketë një jetë më të mirë nëse e zvogëlon veten deri në rreth 12 centimetra gjatësi.

Dramë Komedi 135 Minuta

Filmi fillon më: 31.01.2018

22:30

Salla Salla 5

Fifty Shades Freed

6.00

Anastasia Steele duhet të përshtatet jo vetëm me jetën e saj të re si e martuar por dhe më jetën luksoze të bashkëshortit të saj, e me natyrën e tij poseduese.

Erotik Dramë 105 Minuta

Filmi fillon më: 07.02.2018

12:20

Salla Salla 6

14:25

Salla Salla 6

16:30

Salla Salla 6

18:35

Salla Salla 6

20:40

Salla Salla 6

22:45

Salla Salla 6

Game Night

Një grupi miqsh që takohen rregullisht çdo mbrëmje për lojra do t'i duhet të zgjidhin misterin e një vrasjeje.

Komedi Aksion 93 Minuta

16:20

Salla Salla 5

18:20

Salla Salla 5

20:00

Salla Salla 2 Z-MOBILE

22:00

Salla Salla 2 Z-MOBILE

Gnome Alone 3D

Shikueshem si

Kur Kloe zbulon se xhuxhat e rinj në kopshtin e saj nuk janë ashtu siç duken, ajo duhet të zgjedhë midis ndjekjes së jetës së gjimnazit që ka ëndërruar gjithmonë, apo të bëhet pjesë e luftës kundër krijesave Troggs.

Animacion 89 Minuta

14:45

Salla Salla 5

Digital 3D

Jumanji: Welcome to the Jungle 3D

Shikueshem si

8.00

Katër adoleshentë zbulojnë një lojë të vjetër të quajtur Jumanji, ku bukfalisht bëhen pjesë e lojës në atmosferën e xhunglës, me karakterët që kanë zgjedhur në lojë.

Aventure Aksion Komedi 119 Minuta

Filmi fillon më: 27.12.2017

17:00

Salla Salla 4

Digital 3D

Martesa

Bekimi dhe Anita janë duke u martuar, por ajo nuk është në dijeni se ai është ende në dashuri me shokun e tij më të mirë Nolin.

Dramë Romancë 97 Minuta

20:20

Salla Salla 5

Maya The Bee 2 3D

Shikueshem si

Kur Maya e vë në siklet perandoreshën e Buzztropolës pa dashje, ajo detyrohet të bashkohet me një grup insektesh dhe të konkurrojë në "Honey Games" për një shans për të shpëtuar kosheren e saj.

Animacion 89 Minuta

12:10

Salla Salla 2 Z-MOBILE

Digital 3D

13:00

Salla Salla 4

Digital 3D

14:00

Salla Salla 2 Z-MOBILE

Digital 3D

15:00

Salla Salla 4

Digital 3D

16:00

Salla Salla 2 Z-MOBILE

Digital 3D

18:00

Salla Salla 2 Z-MOBILE

Digital 3D

Maze Runner: The Death Cure 3D

Shikueshem si

8.00

Tomas (Dylan O’Brien) dhe Gledërsit e tij gjenden në udhëtimin e tyre më të rrezikshëm, kur hyjnë në një qytet sekret të kontrolluar nga WCKD. Në finalen epike të triologjisë, rëndësi nuk ka dalja nga labirinti, por hyrja.

Fantazi Triller 142 Minuta

Filmi fillon më: 24.01.2018

12:00

Salla Salla 5

Digital 3D

Tadeo Jones 2

Shikueshem si

8.00

Tad Jones, eksploruesi më i ngathët, duhet të shpëtojë të dashurën e tij Sara nga milioneri që po kërkon për varësen e Mbretit Midas.

Animacion Aventure 85 Minuta

Filmi fillon më: 24.01.2018

12:30

Salla Salla 3

14:20

Salla Salla 3

Digital 3D

The Commuter

8.00

Një biznesmen kapet në një konspiracion krimi gjatë udhëtimit së tij të përditshëm në shtëpi.

Triller Aksion 105 Minuta

Filmi fillon më: 07.02.2018

19:20

Salla Salla 4

Adresa:

Albi Mall, Zona e re Industriale, Veternik-Prishtinë
10000 Prishtina
E-Mail: kinema-rks@cineplexx.eu